Szukaj
Close this search box.

Bukiety na urodziny

Wyjątkowy, niepowtarzalny dzień w roku – urodziny. To doskonała okazja do świętowania i to na różny sposób. Zwykle myślimy tutaj o standardowych prezentach, ale co wtedy, gdy nie znamy preferencji solenizanta? Zamiast kupować nietrafiony upominek, lepiej wybrać coś uniwersalnego. Świetnie spełniają się w tej roli naturalne kwiaty. Piękny bukiet wyraża więcej niż tysiąc słów. Szablonowe życzenia zastąpione przez świeże kwiaty i drobny liścik z symbolicznymi życzeniami, imieniem, czy inicjałami z pewnością wywołają uśmiech na twarzy solenizanta. Kwiaty na urodziny to doskonały wybór również z wielu innych powodów. Starannie przygotowany bukiet jest symbolem wielu uczuć, takich jak sympatia, troska, szacunek, radość, a także miłość, którą obdarzamy świętującą urodziny osobę. Sama forma upominku kwiatowego także jest wyjątkowa. Odpowiednio dobrane elementy bukietu połączone w jedną, urokliwą i pachnącą całość to spersonalizowany prezent, który doskonale pasuje do okoliczności związanych z urodzinami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby oprócz kwiatów wręczyć solenizantowi dodatkowy upominek w formie czekoladek, alkoholu, a także gotowych zestawów lub koszy.

Bukiet kwiatów na urodziny - jaki powinien być?

Bukiet na urodziny nie powinien być przypadkowy. Jest to przecież okazja wyjątkowa dla każdego solenizanta. Wybierając odpowiednie kwiaty, powinno się więc wziąć pod uwagę preferencje i upodobania danej osoby. Jeśli ich nie znamy, lepiej zdecydować się na sprawdzone rodzaje i połączenia. Uniwersalnym kwiatem, który pasuje na okoliczność urodzin, są czerwone róże. Symbolizują ciepło i mocne, intensywne uczucie. Na nieco inny wybór można się zdecydować, gdy solenizantem jest osoba starsza – rodzice lub dziadkowie. Wtedy, zamiast róży warto podarować goździki, gerbery i dalie oznaczające nie tylko miłość, ale też troskę względem obdarowanego. Bukiet na urodziny dla koleżanki z pracy, siostry, przyjaciółki lub znajomej najbezpieczniej, gdy składa się z mieszanek różnych rodzajów i kolorów kwiatów. Pięknie wyglądają wiązanki pastelowe, gdzie odcienie są delikatne i stonowane, a więc również uniwersalne. Inne propozycje, które dobrze sprawdzą się na wyjątkową okazję, jaką są urodziny to różnokolorowe frezje, eustomy lub tulipany. W przypadku tych ostatnich do bukietów najczęściej wybiera się nieco zamknięte jeszcze pąki, aby jak najdłużej zachowały świeżość i cieszyły oko solenizanta. Jeśli jednak bukiet na urodziny ma być nieco bardziej oryginalny, w roli głównej może wystąpić piękny i urokliwy słonecznik lub storczyk. Doskonałym uzupełnieniem wiązanki będą też wrzosy symbolizujące szczęście i powodzenie w finansach.

Bukiet na urodziny - jakie kolory?

Wyrazem miłości zakochanych oczywiście będzie kolor czerwony. Na taki odcień decydują się osoby, które chcą pokazać, jak bardzo zależy im na solenizancie. Co jeszcze wybrać? W bukiecie na urodziny często pojawiają się kwiaty pomarańczowe symbolizujące ciepło i energię, a także różowe, wyrażające sympatię, czy podziw. Nieco niepewnym kolorem jest za to żółty. Z jednej strony oznacza on radość i przyjaźń, ale może być rozumiany, jako barwa zazdrości oraz fałszu. Nie tak rzadko kwiaty na urodziny wręcza się również mężczyznom. W takiej sytuacji warto postawić na odcienie błękitu, czy fioletu. Idealnym dopełnieniem będzie tu ulubiony trunek.

Kwiaty urodzinowe do zamówienia online

Aby sprostać potrzebom klientów, nasza kwiaciarnia internetowa oferuje możliwość zamówienia kwiatów na urodziny online. Jest to wygodne rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy nie mamy czasu na wizytę w kwiaciarni stacjonarnej lub możliwości osobistego spotkania z solenizantem. Dostawa jest szybka – kwiaty zawsze są dostarczone na czas! Każdy bukiet na urodziny zamówiony w naszej kwiaciarni internetowej jest starannie przygotowywany ze świeżych kwiatów, aby jeszcze bardziej wzmocnić pozytywne uczucia, jakie towarzyszą całej okazji. Zadowolenie klientów jest naszym priorytetem, dlatego oferujemy profesjonalnie dobrane kwiaty, kolory oraz każdy szczegół dopełniający perfekcyjny wygląd urodzinowego bukietu.
Sprawdź nasze bukiety:
60 400 
bukiet radosny
60 400 
bukiet fantazyjny
60 400 
bukiet mono
60 400 
bukiet pastelowy

Nie mamy tego, czego potrzebujesz?