Szukaj
Close this search box.

pożegnanie

Wieńce i kwiaty na pogrzeb - Gdańsk

Są takie chwile, kiedy słowa nie potrafią oddać tego, co naprawdę czujemy. Strata szczególnie bliskiej osoby jest dokładnie takim momentem. Jednak gdy brakuje słów, ból i tęsknotę można wyrazić poprzez kwiaty, które stają się symbolem hołdu składanego zmarłej osobie. Godne pożegnanie zawsze kojarzy się z pieczołowicie przygotowanymi wieńcami. Kwiaty w takiej sytuacji nie tylko zastępują słowa, ale też pomogą okazać szacunek i przywiązanie. Umieszczona na dodatkowej wstędze krótka dedykacja na długo pozostaje w myślach żałobników.

Jak wygląda wieniec pogrzebowy?

Na samym początku warto zaznaczyć, że wieniec pogrzebowy to coś innego niż bukiet lub wiązanka pogrzebowa. Ma nieco odmienny charakter.
Mówiąc o wieńcu pogrzebowym mamy na myśli kompozycję z kwiatów, która przyjmuje zwykle kształt koła lub serca. To w porównaniu do prostych bukietów, czy wiązanek największa forma oprawy kwiatowej pogrzebu. Jest on niekiedy umieszczany na stelażu lub stojaku. Ze względu na dość wyrazisty akcent i wyrafinowany wygląd, na wieniec pogrzebowy decydują się najczęściej bliscy zmarłego, czyli jego rodzina, przyjaciele lub współpracownicy.
Jeśli chodzi o strukturę kompozycji wieńca, wybrane rodzaje kwiatów zostają osadzone na podkładzie. Do jego wykończenia stosuje się rozmaite szarfy i taśmy opatrzone słowami pożegnania.

Jakie kwiaty na pogrzeb?

Nie każdy rodzaj kwiatów jest odpowiedni do stworzenia wieńca pogrzebowego. Wybór musi być tu starannie przemyślany. Rodzaje kwiatów, które wykorzystywane są podczas pogrzebu to najczęściej chryzantemy, hortensje, anturium, gerbery, lilie i kalie. W kompozycjach w formie wieńca można spotkać się również z różami, czy goździkami. W okresie zimowym lepiej zrezygnować z lilii i kalii, ponieważ są znacznie delikatniejsze niż pozostałe kwiaty i mogą nie przetrwać niskich temperatur.
Czy każdy kolor kwiatów pasuje do pogrzebu? Wiele zależy od stopnia zażyłości ze zmarłą osobą. Do bardziej uniwersalnych odcieni należy biel, która symbolizuje czystość i szacunek. Ta kolorystyka jest wykorzystywana podczas pogrzebu młodych osób lub dzieci. Innym polecanym odcieniem jest czerwień. Będzie ona wyrazem miłości i ogromnego przywiązania do zmarłego. Kierując się symboliką, można zdecydować się także na fiolet oznaczający żałobę, czy kolor żółty kojarzony ze smutkiem i melancholią. W przypadku dużej zażyłości niektóre osoby wybierają też odważniejsze tonacje, jeśli były one ulubioną barwą zmarłego np. róż, czy pomarańcz. Wybór odpowiedniej kolorystyki, poza kilkoma uniwersalnymi wariantami jest więc bardziej kwestią indywidualną.
Jak widać, wybór kwiatów, które będą odpowiednie do okoliczności związanych z pogrzebem, nie jest prosty, dlatego warto to zadanie powierzyć profesjonalnej kwiaciarni.

Wieniec pogrzebowy Gdańsk

Tworzymy starannie dobrane i wykończone w każdym detalu wieńce pogrzebowe. Działamy w zasięgu lokalnym, dlatego każda osoba, która potrzebuje oprawy kwiatowej na pogrzeb w Gdańsku, może skorzystać z naszej oferty.
Doskonale wiemy, że pogrzeb jest momentem wyjątkowym i emocjonującym. Właśnie dlatego nasze wieńce pogrzebowe przygotowujemy z ogromną starannością ze świeżych kwiatów. Dbamy również o każdy szczegół kompozycji – precyzyjnie wybieramy rodzaj, jak i samą kolorystykę użytych roślin. Dzięki indywidualnemu podejściu tworzymy kompozycje zgodne z oczekiwaniami klienta, a przy tym zachowujące piękną, estetyczną formę. Nasze wieńce pogrzebowe w doskonały sposób wyrażają smutek i żal po stracie bliskiej osoby.

Nie mamy tego, czego potrzebujesz?